10 klausimų ir atsakymų apie vaikiškus drabužius. Rinkitės greičiau ir paprasčiau
-
Pasirinkti tinkamus drabužėlius vaikui – mokslas. Įveikiamas, tačiau reikia skirti dėmesio smulkmenoms. Ypač, kai perkami patys pirmi drabužiai kūdikiui. Tuomet dažniausiai kyla labai daug klausimų dėl tipų. Juk rinkoje drabužių vaikams yra labai daug. Ar tikrai visi reikalingi? Kuo skiriasi romperis nuo kombinezono? Ar verta pirkti unisex drabužius, kad juos galėtų dėvėti ir mergaitės, ir berniukai? Atsakymai dažniausiai ateina su laiku ir praktika.
Visgi, tikimės, kad šis trumpas gidas padės kur kas paprasčiau susikomponuoti patį pirmą komplektą kūdikiui ir augančiam vaikui. Pateiksime atsakymus į dažniausiai kylančius klausimus tėveliams.
1. Ar vaikiški drabužiai visada turi būti gaminami iš natūralaus audinio pluošto?
Tikrai ne. Dažniausiai natūralumas svarbiais pirmais kūdikio mėnesiais. Tuomet įvairūs romperiai, bodžiukai bei kiti drabužėliai yra pagaminti iš medvilnės. Ji ne tik labai maloniai glunda prie mažylio odos, tačiau itin patogu, kad plauti tokius drabužius galima skalbyklėje, tačiau dėl to audinio kokybė neprastės. Vėliau augant vaikučiui puikiai tinka ir įvairių sintetinių audinių drabužiai, kurie padeda išvengti, pavyzdžiui, drėgmės.
2. Ar brangesni drabužiai yra geresnės kokybės?
Vėlgi, ne. Juolab, tikrai ne visada verta daug investuoti į vaikiškus drabužius. Mažyliai jų nesaugo taip, kaip suaugusieji. Jie daug juda, purvina juos, bando pažinti pasaulį. Dėl to drabužiai už kelis eurus – puikus pasirinkimas. Vaikai nebijos jų sugadinti, o tėveliai galės vėl ir vėl papildyti kolekciją.
3. Ar reikia skirstyti drabužius į skirtus namams bei išėjimams?
Dažniausiai pirmus pusę metų – neverta. Juk susilieja tiek miego, tiek žaidimo drabužiai. Geriausia turėti kuo daugiau komplektų, kad visada būtų ką apsirengti. Taip, galima vieną kitą komplektą palikti šventėms, tačiau apskritai toks kūdikių drabužių klasifikavimas dažniausiai nėra reikalingas. Jis tampa aktualus nuo metų amžiaus.
4. Ar vaikiškus drabužius galima plauti su suaugusiųjų?
Pirmus kelis mėnesius geriausia vaikiškus drabužius skalbti atskirai. Taip pat naudoti ūkiško muilo skalbiklį, kuris yra be jokių pridėtinių priedų. Tai leis išvengti odos sudirginimo. Vėliau drabužėliai tikrai gali būti plaunami kartu. Tik vėlgi – nepersitenkite su naudojamomis priemonėmis skalbimo metu.
5. Ar dydžiai ant drabužių yra logiški, tai yra, atitinkantys?
Visada geriausia žiūrėti ne tik raidinį žymėjimą, tačiau taip pat ir konkrečius matmenis. Tai leis paprasčiau įvertinti – ar perkamas drabužis tiks vaikui.
6. Ar drabužėliai vaikams gali būti unisex stiliaus?
Gali ir tokius rinktis, kai šeimoje yra skirtingo amžiaus bei lyties vaikai – visada verta. Vaikai greitai auga, tad jie dažniausiai jie nespėja sunešioti drabužių iki tiek, kad juos būtų galima išmesti. Patogu, kad vienas ir tas pats drabužis puikiai tinka skirtingos lyties vaikučiams. Tam tikra prasme tai sujungia.
7. Ar verta pirkti drabužius puoštus pasakų personažais, herojais?
Vaikams tokie drabužiai dažniausiai labai patinka, skatina fantaziją, tad juos pirkti mažyliams – tikrai verta.
8. Ar galima pirkti dydžiu didesnę avalynę arba drabužius, kad vaikas „priaugtų“?
Ne. Tiek drabužiai, tiek avalynė turėtų tikti vaikui dėvėjimo metu. Pirkti per didelius ir leisti juos dėvėti, kai rūbas per didelis – nėra gerai, nes tai trikdo vaiko vystymąsi.
9. Ar apsimoka vaikiškus drabužius pirkti internetu?
Labai apsimoka. Tai patraukli galimybė ne tik kur kas paprasčiau rasti tinkamus drabužius, kadangi yra filtrų, tačiau taip pat ir įsigyti per akcijas. Kaina bus mažesnė, tačiau kokybė – tokia pat puiki.
10. Ar drabužiai yra klasifikuojami pagal sezoniškumą?
Daugelis drabužių yra klasifikuojami pagal sezoną. Tai labai palengvina bei pagreitina paieškas.