Vaikiškų/kūdikiškų drabužių paieškos: nuo audinio iki matmenų
-
Renkantis drabužius vaikams – reikia skirti daugiau dėmesio smulkmenoms nei tokiu atveju, kai rūbai yra ieškomi suaugusiems. Kodėl? Kadangi mažieji dažniausiai gyvena aktyviau, net galima sakyti, kad purviniau. Taip pat tinkama apranga gali padėti kur kas paprasčiau pažinti pasaulį, atrasti jo malonumus, galiausiai, nebijoti išbandyti naujų dalykų.
Renkantis vaikiškus drabužius – reikia atkreipti dėmesį į kelias smulkmenas. Jos gali būti aktualios ir renkantis drabužius suaugusiems, tačiau kuomet kalbama apie skirtus vaikams – daugiau detalumo yra geriau.
Sudėtis
Svarbu yra kuo daugiau dėmesio skirti medžiagai iš kurios yra pagamintas drabužius. Šiuo metu gana populiaru yra sakyti, kad geriausi audiniai yra natūralūs: medvilnė, linas... Taip, jie geri, tačiau tinkami tikrai ne kiekvienam drabužiui. Štai apranga skirta laikui dažniausiai gaminama iš sintetinių audinių, kurie ne tik maloniai glunda prie odos, tačiau taip pat ir padeda išvengti drėgmės. Nereikia bijoti sintetinių audinių. Mitas, kad su jais vaiko oda visada kaista. Svarbu yra rinktis drabužius pagal sezoniškumą ir suprasti, kad audinys – varijuoja, o natūralumas – tikrai ne visada yra gerai.
Išvirkščios siūlės
Naujagimiams dažniausiai siūloma rinktis drabužėlius, kurie yra siųsti su išvirkščiomis siūlėmis. Tai yra romperiai ir smėlinukai bei kiti apatiniai/naminiai drabužėliai su kuriais mažylis ne tik miega, tačiau taip pat ir bando pažinti pasaulį. Tokie rūbeliai yra labai pasiteisinę, kadangi kūdikio oda yra labai jautri, tad svarbu, kad vilkimi drabužiai jos neerzintų. Žinoma, taip pat norime pabrėžti, kad kūdikio drabužiai turi būti skalbimui su specialiomis priemonėmis, skalbikliais, kurie yra natūralūs ir nealergizuoja.
Daugiau spalvų
Mažylių pasaulį kuria aplinka, kurioje jie auga. Ir psichologai, ir pedagogai teigia, kad labai svarbu vaikų aplinkoje formuoti kuo daugiau spalvų. Tai – ne tik grožis akims, tačiau taip pat ir pozityvių minčių formavimas, kuris padeda mažyliui suprasti, kad pasaulis yra labai įvairus. Ne veltui vaikiški drabužėliai dažniausiai yra puošti įvairiomis spalvomis, formomis bei gyvūnais. Taip yra dėl to, kad mažylis ne tik mieliau rengtųsi skoningus rūbelius, tačiau ir dėl to, kad jis juos matytų ir taip lavintų savo gebėjimus. Spalvos yra tikra magija. Jomis reikia apsupti mažojo aplinką.
Sezoniškumas
Renkantis drabužėlius taip pat reikia nepamiršti, kad jie varijuoja ir pagal tai – kokiam sezonui yra skirti. Dažniausiai kambariniai drabužėliai yra universalūs. Ypač, kai kalbame apie romperius, smėlinukus, paprastas maikutes ir giedrutes. Tačiau viršutiniai drabužiai, kaip kad džinsai arba kombinezonas – ne veltui yra kategorizuojami pagal metų laikus. Tikrai ne tik dėl paveiksliukų, kuriais jie yra puošti, tačiau pirmiausia dėl audinio bei jo savybių. Vieni drabužiai – šildo, kiti gali vėsinti arba suteikti galimybę odai geriau kvėpuoti, treti – apsauga nuo drėgmės ir panašiai. Sezoniškumo aspektas yra ne veltui.
Tinkamas dydis
Kai kurie tėveliai perka drabužius vaikams „ant išaugimo“. Kadangi mažyliai tikrai greitai auga, gali atrodyti, kad nuolatinis spintos papildymas – brangus malonumas. Tai tikrai klaidingas požiūris. Vaikai yra svarbiausias turtas, tad reikia jais rūpintis taip, kaip galima. Galbūt jiems tikrai nėra būtini vardiniai drabužiai, tačiau svarbu, kad jie būtų tinkamo dydžio, kadangi tik tokiu atveju mažylis judės laisvai. Ypač atsakingai rinktis tinkamo dydžio avalynę. Per didelė gali pakenkti stuburui, eisenai.
Pirkimas su vaikais
Galiausiai, jeigu Jūsų vaikas jau yra gana didelis ir gali pats nuspręsti, kokia apranga jam labiausiai patinka – pirkti siūlome kartu. Kadangi peržiūra internetu gali būti ne tik greita, tačiau taip pat ir labai smagi – tarkitės su jais dėl drabužių stilių, aptarkite sezoniškumus, pasikalbėkite apie audinius iš kurių drabužiai yra pagaminti. Rūbų paieška gali būti tikrai gana smagi mokomoji priemonė.